top of page

Курсове проектування – завершальний етап теоретичної підготовки формування фахівця

Студенти в процесі навчання виконують курсовий проект, мета якого — закріпити знання з дисципліни та показати свою готовність вирішувати теоретичні і практичні завдання зі своєї спеціальності.

Дуже вдало, ці навики показали студенти ІV курсу Електротехнічного відділення під час захисту курсових проектів по дисципліні «Автоматизація технологічних процесів і САК».

На захисті курсових проектів, окрім студентів груп були присутні члени комісії: директор коледжу Крамар М. В., завідувач відділення  Рибакова В. І. викладачі дисципліни Пишна А. М., Барало О. В., викладач електротехнічних дисциплін Горошко І. М

У багатьох випадках вміння студентом відстояти свої думки, точку зору, переконливість виступу перед викладачами перекреслюють цінність виконаного проекту. Це ще раз доводить, що захист курсового проекту має бути ретельним чином підготовлений.

Студенти для кращого донесення ідей своїх проектів підготували презентації своїх проектів, розробили схеми автоматизації з використанням САПР «КОМПАС» та «AutoCAD».

За допомогою презентацій студенти під час захисту курсового проекту могли демонструвати роботу різноманітного технологічного обладнання та автоматизацію його з використанням мікропроцесорних програмованих контролерів, сучасних програмованих регуляторів та засобів автоматизації.

Члени комісії відзначили студентів, які найкраще представили курсові проекти: Андрія Пишного, Богдана Хаяна, Владислава Босенка, Івана Русова, Анатолія Нестеренка.

Отже, бачимо, що такі проекти спрямовані на самостійне вивчення частини програмного матеріалу, систематизацію, поглиблення, узагальнення, закріплення, практичне застосування знань студента з навчального курсу та розвиток навичок самостійної роботи.

Практична робота студентів є важливим чинником при підготовці молодого спеціаліста. Виграють усі: сам студент набуває навичок, які стануть в нагоді йому протягом всього життя, в яких би галузях народного господарства він не працював: самостійність думок, уміння концентруватися, постійно збагачувати власний запас знань, володіти різносторонніми поглядами на виникаючі проблеми, просто уміти цілеспрямовано і вдумливо працювати.

Відкрита виховна година

" Наркотики небезпечні і смертельні "

Багато людей нерозумно і довго випробовують стійкість свого організму, коли зловживають алкоголем, палять або вживають наркотики. Інколи дуже швидко, а інколи лише через тривалий час виявляються наслідки такого життя, спрацьовують зворотні зв’язки: людина починає хворіти на важкі, часом невиліковні хвороби. Лише тоді люди хочуть звільнитися від своїх шкідливих звичок, проте буває запізно.

«Наркотики небезпечні і смертельні» — таку назву мала виховна година, яка була проведена в 241 та 242 групі куратором Пишною Антоніною Михайлівною та працівником бібліотеки Максименко Л.М

Головною метою заходу було дати студентам елементарні знання про хворобу наркоманію, основні наркотичні речовини, їх дію на організм людини та шляхи профілактики наркозалежності; розглянути наркоманію в моральному, правовому і медичному аспектах; привести студентів до розуміння і переваг здорового способу життя; виховувати в них почуття за власне життя і дії, а також життя інших людей.

З студентами було обговорено питання щодо причин, які спонукають до вживання наркотиків, та запропоновані способи відмов від вживання наркотиків.

У ході роботи особливу увагу студентів звернуто на профілактику негативних явищ, адже їх краще попередити, аніж потім боротися з наслідками.

Фестиваль "Обрядова Україна"
"Свято Андрія"

День Святого Андрія Первозваного – це свято, з якого починається низка зимових ворожінь та приготувань до новорічно-різдвяних святкувань. В українців здавна повелося веселитися цього дня, бо свято Калити – одне з найвеселіших зимових свят. Молодь збиралася разом, готувала частування та влаштовувала веселощі. За традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня. Жартували, розповідали цікаві історії та грали в різні ігри, ворожили.

Все це відбулося у актовій залі коледжу, де 24 грудня відбулось театралізоване дійство вечорниць в рамках загальноколеджанського ювілейного свята «Обрядова Україна».

Студенти відділення підготували цікавий обряд "Свято Андрія".  Сцена перетворилась у затишну селянську світлицю, окрасою якої була піч та різноманітний український декор. Були наготовлені вареники з сюрпризами та основна українська страва для вечорниці – калиту.

У жартівливій формі студенти відтворили вечорниці на Андрія. Починалося все із цікавих історій, які переказували в веселій формі хлопці та дівчата. За допомогою смачних вареників дівчата ворожили на коханого. Закінчувались вечорниці веселою грою під назвою Калита. Дівчата заздалегідь у калиту протягнули стрічку і підвісили, щоб парубок, який братиме участь у грі, міг дістати випічку лише зубами. Головне завдання молодика – вкусити калиту.

Присутні в залі щиро аплодували самодіяльним артистам студентам електротехнічного відділення: Максиму Шульзі,  Максиму Нагорному,  Вадиму Погрібному, Вікторії Василенко, Михайлу Баралу та Андрію Кругляку. Дякуємо, за допомогу в проведені вечорниць,  студентам 2 курсу економіко-правового відділення Анні Моторенко, Надії Лафіцькій, Богдані Назарчук, Тетяні Литвинюк та їх куратору Олені Вікторівні Мусієнко. Особлива подяка, за сценарій та постановку вистави, викладачу відділення Антоніні Михайлівні Пишній.

Викладач-методист електротехнічного відділення

Олег Володимирович Барало

Основа професійного становлення майбутнього техніка – електрика - практична підготовка 

7 листопада  2019 року  в Таращанському державному технічному та економіко-правовому коледжі відбулася науково – практична конференція, присвячена підведенню підсумків виробничої технологічної практики студентами ІV курсу електротехнічного відділення.

В роботі конференції взяли участь студенти і викладачі відділення, спеціалісти-електрики, представник підприємства, яка є  базою практики:  Мащенко Сергій Миколайович - головний інженер Таращанського РП ПрАТ «Київобленерго».

З вступним словом до учасників конференції звернувся в. о. директора – Пугач Олександр Михайлович. В своєму виступі він акцентувала увагу присутніх на тому, що для підготовки висококваліфікованих спеціалістів у будь-якій галузі недостатньо надати їм у процесі навчання лише теоретичні знання. Потрібно також, щоб вони отримали і практичні навички, необхідні для їх майбутньої професії. А це стає можливим завдяки  виконанню майбутніми спеціалістами практичної роботи в умовах виробництва.

Після виступу в. о. директора слово мали студенти, які розповіли  учасникам конференції і гостям  про проходження своєї виробничої технологічної практики в умовах різних підприємств. Свої виступи студенти доповнювали мультимедійними презентаціями, на яких були представлені фото і відеоматеріали їх робіт.

Серед виступаючих студентів слід відмітити: Безпятого Ярослава, Босенка Владислава, Пупенка Івана, Пишного Андрія, Побережця Дмитра – 241 група; та Хаяна Богдана  – 242 група.  Ці студенти підготувались найкраще і захистили свої звіти-щоденники з практики  на «відмінно».

Виступив перед учасниками конференції та присутніми студентами і гість. У своїх виступах Сергій Миколайович Мащенко згадали свої студентські роки у нашому закладі,  бо  є випускником коледжу, розповів про цікаві моменти свого професійного становлення,  наголосив студентам – електрикам про необхідність набуття ними, потрібних для спеціаліста-електрика фахових   теоретичних знань та закріплення їх практично в процесі проходження практик.

Заключне слово було за завідувачем відділення.  Микола Васильович Крамар розповів гостям і учасникам конференції  про сьогодення відділення, його досягнення, кращих випускників та студентів, озвучив плани на найближчу перспективу та прозвітував про проведену роботу з переоснащення технічної  і навчальної бази,  налагодження тісної  співпраці  з  передовими електротехнічним підприємствами, як базами практик.

По завершенню конференції було і фото на згадку і тривалі обговорення в студентському колі.

Даний захід, ще раз продемонстрував, що студентські конференції мають майбутнє. Вони  є тим дієвим  педагогічним заходом, який  мотивує студентів до навчання за обраною спеціальністю, а викладачам дає змогу отримати моральне задоволення від результатів своєї праці.

Викладач-методист електротехнічного відділення

Олег Володимирович Барало

bottom of page