top of page
«Студентська каша»
спортивно-туристичний захід, присвячений Дню коледжу

Туризм – один із засобів фізичного виховання студентської молоді.

Багату історію і багатий досвід виховної роботи серед студентської молоді має Таращанський державний технічний та економіко-правовий коледж. Нині в нашому освітньому закладі склалася самобутня система виховання, яка базується на визнанні пріоритету освіченості, національної свідомості, пропаганді здорового способу життя, потребі в систематичних заняттях спортом.

З метою активізації цієї роботи в коледжі проводиться ряд спортивних заходів спрямованих на змістовний відпочинок та активне дозвілля студентів. Один з таких відбувся нещодавно: спортивно - туристичний похід, присвячений Дню коледжу, під керівництвом заступника директора з освітньої діяльності Зубчевської С.В., керівника фізичного виховання Гуляніцького Ю.В. та за підтримки профкому коледжу.

Чудова травнева погода дозволила студентам та кураторам перших курсів закладу освіти змістовно провести час. Хоча і нелегким виявився шлях, який пішки пройшли студенти - першокурсники, та азарту і сили ще залишилося для спортивних змагань.

Захоплюючим і неординарним був конкурс на кращу презентацію студентської групи. Під дружню підтримку вболівальників успішно долали полосу перешкод спортивного орієнтування студентські команди. А найбільше  вразили всіх присутніх веселою вдачею та спритністю студенти 112 групи спеціальності «Агроінженерія» (куратор Пономаренко О.В.).  Приємно порадували влучністю у конкурсах «стрільба з гвинтівки» та «метання гранат» студенти 111 групи спеціальності «Агроінженерія»  (куратор Тарасенко Н.М.), 211 групи електротехнічного відділення (куратор Гаркуша В.В.) та 511 групи юридичного відділення (куратор Бахмат С.В.) Ще більше яскравих емоцій додало студентству змагання між кураторами у конкурсі «найвлучніший куратор», переможцями стали куратор 411 групи економічного відділення Корнієнко А.П. та куратор 511 групи Бахмат С.В.

 Кульмінацією свята стало перетягування линви. Здається, сили були рівні у збірних команд  юнаків, але фортуна по праву опинилася на боці студентів 411 групи, які буквально вирвали перемогу у 112  групи.

Завершилося спортивне свято врученням грамот переможцям змагань під гучні оплески та щасливі посмішки присутніх.

 Переможці спортивних змагань: І місце - 511 група юридичного відділення,

ІІ місце - 411 група економічного відділення, ІІІ місце – 211 група електротехнічного відділення. Переможцями у номінації «Воля до перемоги» стали студенти 111 і 112 групи інженерно-технічного відділення.

У цей день варилась у казанах смачна каша, смажилося сало і , звичайно ж, виконувалися пісні під гітару. А всі разом заспівали пісню, створену саме заради цієї події, на музику П. Красуцького і слова С. Зубчевської, яка так і називається «Студентська каша»

 

«Студентська каша»

З тобою стали ми студентами недавно,

Та все життя своє за партою вчимось

Харчі із дому завжди стягуємо справно

І навіть сесії вже більш не боїмось.

 

Приспів

Студентська каша, на дровах сало,

Скоринка хліба – це вже немало

Зберемось разом, про щось згадаєм

І під гітару знов заспіваєм.

 

Пала вогонь під казанком і щось клекоче

Струна кохання у душі уже бринить

І кожен з нас іти додому геть не хоче

Підкиньмо хмизу, хай багаття ще горить.

 

Приспів

Студентська каша, на дровах сало,

Скоринка хліба – це вже немало

Зберемось разом, про щось згадаєм

І під гітару знов заспіваєм.

 

Про ліс, про сонце, про мрії наші

Про те, як любим студентську кашу

Про те, що вголос ніхто не скаже

І будь, що буде – життя покаже.

 

Світлана Дзюбенко та куратори груп І курсу коледжу

Практична підготовка  – основа професійного становлення техніка - електрика

28 листопада  2017 року  в Таращанському державному технічному та економіко-правовому коледжі відбулася науково – практична конференція, присвячена підведенню підсумків виробничої технологічної практики студентами ІV курсу електротехнічного відділення.

В роботі конференції взяли участь студенти і викладачі відділення, спеціалісти-електрики, представники підприємств, які є  базами практик:  Мащенко Сергій Миколайович - головний інженер Таращанського РП ПрАТ «Київобенерго»; Панченко Володимир Васильович – головний енергетик ТОВ «ЛІД АГРО» села Ківшовата.

З вступним словом до учасників конференції звернулася заступник директора з навчально-виховної  роботи - Зубчевська Світлана Володимирівна. В своєму виступі вона акцентувала увагу присутніх на тому, що для підготовки висококваліфікованих спеціалістів у будь-якій галузі недостатньо надати їм у процесі навчання лише теоретичні знання. Потрібно також, щоб вони отримали і практичні навички, необхідні для їх майбутньої професії. А це стає можливим завдяки  виконанню майбутніми спеціалістами практичної роботи в умовах виробництва.

Після виступу заступника директора слово мали студенти, які розповіли  учасникам конференції і гостям  про проходження своєї виробничої технологічної практики в умовах різних підприємств. Свої виступи студенти доповнювали мультимедійними презентаціями, на яких були представлені фото і відеоматеріали їх робіт.

Серед виступаючих студентів слід відмітити: Прохорова Миколу, Крижанівського Володимира, Британа Володимира – 241 група; Яремчука Владислава,  Криштака Владислава,   Шабалу Назара  – 242 група.  Ці студенти підготувались найкраще і захистили свої звіти-щоденники з практики  на «відмінно».

Після виступів студентів слово перейшло до  голови циклової комісії  викладачів спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» Рибакової Вікторії  Ігорівни. Вона розповіла про заняття на  виробництві,  на прикладі проведеного нею бінарного заняття-екскурсії на Білоцерківській ТЕЦ. Учасникам конференції було продемонстровано відео і фото звіт даного заняття.

Виступили перед учасниками конференції та присутніми студентами і гості. У своїх виступах Сергій Миколайович Мащенко і Володимир Васильович Панченко згадали свої студентські роки у нашому закладі,  обоє  є випускниками коледжу різних років, розповіли про цікаві моменти свого професійного становлення,  наголосили студентам – електрикам про необхідність набуття ними, потрібних для спеціаліста-електрика фахових   теоретичних знань та закріплення їх практично в процесі проходження практик.

Заключне слово було за завідувачем відділення.  Микола Васильович Крамар розповів гостям і учасникам конференції  про сьогодення відділення, його досягнення, кращих випускників та студентів, озвучив плани на найближчу перспективу та прозвітував про проведену роботу з переоснащення технічної  і навчальної бази,  налагодження тісної  співпраці  з  передовими електротехнічним підприємствами, як базами практик.

По завершенню конференції було і фото на згадку і тривалі обговорення в студентському колі.

Даний захід, ще раз продемонстрував, що студентські конференції мають майбутнє. Вони  є тим дієвим  педагогічним заходом, який  мотивує студентів до навчання за обраною спеціальністю, а викладачам дає змогу отримати моральне задоволення від результатів своєї праці.

ЗАХОДИ НА  ВІДДІЛЕННІ
28 листопада

Відбулася конференція для студентів 4 курсу за результатами виробничої практики

27 листопада

Відкрите заняття з дисципліни "Електропривод с. г машин"

23 листопада

Заняття екскурсія на "Білоцерківській ТЕЦ" з студентами третього курсу

28 вересня

Ексурсія студентів 222 та 231 групи на виробничу базу СП ТОВ «ЛІД АГРО» с. Ківшовата

21 вересня

Студенти 221 групи під час "Ознайомлювальної практикм" відвідали Таращанський РП ПрАТ «Київобленерго» та завод  «ЕКОРМ»

Відкрите заняття по дисципліні "Електропривод сільськогосподарських машин"

Відкрите заняття по дисципліні "Електропривод сільськогосподарських машин" провів викладач Анатолій Петрович Шелест у 232 групі. Тема відкритого заняття " Принципові електричні схеми керування електроприводами". Лекція – презентація проводилася з елементами ділової гри.

На занятті викладач використовував мультимедійні матеріали. Контроль знань по попередніх вивчених матеріалах дисципліни проводилося  на слайдах у вигляді гри – змагання. Студенти з захопленням і на швидкість співставляли графічне, буквене позначення та зовнішній вигляд електричних апаратів.

Викладаючи новий матеріал, викладач, детально, використовуючи презентації, пояснив принципи побудови принципових електричних схем, під час  прямого пуску двигуна та реверсивному.

Закріплення матеріалу проводилося також у вигляді гри – змагання, використовуючи завдання на слайдах. Студентам необхідно було правильно і на швидкість скласти задані демонстраційні схеми використовуючи графічні позначення елементів.

Заняття – екскурсія 
на «Білоцерківській ТЕЦ »

Студенти третього курсу електротехнічного відділення провели заняття – екскурсію на «Білоцерківській ТЕЦ ». Це підприємство займається виробництвом теплової та електричної енергії для промислових підприємств Білої Церкви та потреб Єдиної енергетичної системи України.  Під час проведення заняття екскурсії студенти закріпили набуті знання з навчальних дисциплін «Електропостачання с.г.», «Електричні машини і апарати», “Основи охорони праці”,  “Експлуатація і ремонт електроустановок”.

Інженер з охорони праці Станіславов Олександр Володимирович ознайомив студентів з нормативно – правовими актами з охорони праці, видами інструктажів. І провів вступний  обов’язковий  інструктаж з охорони праці для студентів і викладачів, адже ця теплоелектростанція відноситься до об’єктів з підвищеною небезпекою.

 Записи  про  проведення  вступного  інструктажу  зроблені  в  “Журналі  реєстрації  вступного  інструктажу  з  питань  охорони  праці”.

  Подальшу екскурсію по підприємству проводив керівник електрослужби ТЕЦ Сіроштан Микола Володимирович.

На першому етапі  екскурсії ми відвідали машинний зал електростанції, де студенти побачили, як відбувається процес виробництва сухої перегрітої водяної пари, що в подальшому спрямовується на виробництво електроенергії і на технологічні потреби таких промислових гігантів, як ПРАТ «Росава» та завод гумотехнічних виробів.

В приміщенні пункту управління паровими котлами інженери чергової зміни ознайомили студентів з  процесом управління і контролю роботи парових котлоагрегатів.

Наступним етапом нашої екскурсії було ознайомлення з самими  турбоагрегатами. На Білоцерківській ТЕЦ встановлені дві  парові турбіни.

 Парові турбіни приводять в рух  два електричні генератори ТВФ-60-2, потужністю 60 МВт кожен.  Також в машинному залі станції встановлено два водогрійних котли типу ПТВМ -180.
Далі студентів ознайомилися з роботою центрального диспетчерського і розподільчого пункту електростанції,  з роботою енергоблоків електростанції.

Студенти також мали змогу ознайомитись з технологічним обладнанням, різноманітними вимірювальними приладами, пристроями релейного захисту та автоматики електростанції .

Побували в приміщенні акумуляторної.

Студенти відвідали навчальний клас з діючими стендами та сучасним електрообладнанням. Оглянули електрозахисті засоби для роботи в електроустановках: ізолюючі  штанги,  ізолюючі  та струмовимірювальні  кліщі,   покажчики  напруги,  діелектричні  рукавиці,  діелектричні боти та  килимки,  ізолюючі  підставки  і  накладки,  огороджувальні  пристрої,  індивідуальні  екрануючі  комплекти,  переносні  заземлення,  знаки  і  плакати  з  електробезпеки.

Зацікавили  проведені випробування засобів індивідуального захисту, а саме діелектричних рукавиць, в електротехнічній лабораторії .

  Для підведення підсумків і обговорення побаченого під час екскурсії студенти знову зібрались в кабінеті охорони праці.

Інженер з охорони праці розповів про надання долікарської допомоги, продемонстрував проведення штучного дихання та зовнішнього масажу серця на діючому макеті. Потім студенти це здійснювали самостійно.

На завершення екскурсії студенти мали змогу почути ґрунтовні відповіді  від інженерно-технічного персоналу станції на різноманітні запитання, що їх цікавили.

Для навчання  - українське обладнання

АСКО-УКРЕМ має довіру споживачів і великий досвід роботи на ринку електрообладнання і апаратури.  Корпорація оперативно реагує на потребу і тенденції сучасного електротехнічного ринку, пропонуючи споживачам нові сучасні інноваційні рішення. Вся продукція АСКО-УКРЕМ проектується і виробляється з дотриманням вимог ДСТУ і міжнародних стандартів. Високий технічний рівень підтверджується відповідними сертифікатами якості і обов’язковим стендовим тестуванням на заводі виробнику під технічним контролем Корпорації.

У   Корпорації АСКО-УКРЕМ є своя програма лояльності до навчальних закладів, в рамках якої працівники компанії надають безоплатну допомогу в комплектації навчальних аудиторій і лабораторій стендами   з продукцією.

Саме в рамках цієї програми наше електротехнічне  відділення отримало від АСКО-УКРЕМ п’ять стендів з продукцією Корпорації, для оснащення навчальних кабінетів і лабораторій. Завдяки  цьому   викладачі відділення матимуть  змогу застосовувати в навчальному процесі зразки сучасної електротехнічної апаратури, знайомити з нею студентів та спеціалістів електриків.

Сподіваємось, що така співпраця буде взаємовигідною, адже навчальний заклад матиме змогу йти «в ногу з часом»,  а Корпорація АСКО-УКРЕМ отримає дивіденди у вигляді  популяризації бренду і  реклами своє продукції серед студентів, майбутніх техніків – електриків.

 

Завідувач відділення Микола Васильович Крамар.

Знайомство з професією

28 вересня поточного року студенти другого та третього  курсу електротехнічного відділення коледжу в рамках ознайомлювальної (для студентів 222 групи) і електромонтажної (для студентів 231 групи) практик під керівництвом викладачів - керівників практик відвідали виробничу базу сільськогосподарського підприємства ТОВ «ЛІД АГРО», яка розташована в селі Ківшовата Таращанського району.

Головним енергетиком цього господарства є випускник коледжу інженер-енергетик Володимир Васильович Панченко. Він із задоволенням погодився ознайомити  студентів із сучасним електротехнічним устаткуванням, яке застосовується в господарстві.

Знайомство студентів з електроустаткуванням господарства розпочалося з джерела живлення – споживчої трансформаторної підстанції  10/0,4 кВ на якій встановлена сучасна автоматизована установка для компенсації реактивної потужності. Володимир Васильович розповів про шкідливу дію на обладнання і лінії електропередач реактивного струму, який додатково навантажує електричну мережу та   призводить до погіршення роботи електроустаткування взагалі.  Він наголосив, що найбільш дієвим і ефективним способом зниження споживаної з мережі реактивної потужності є застосування установок компенсації реактивній потужності (конденсаторних установок). Використання їх дозволяє: розвантажити лінії живлення, трансформатори і розподільні пристрої; зменшити витрати на оплату електроенергії. Саме з цією метою автоматизована конденсаторна установка застосовується і в цьому господарстві, тож головний енергетик ознайомив студентів з її роботою. Зокрема вони побачили, як  за допомогою контролера  залежно від існуючого навантаження в даний момент часу автоматично вмикаються і вимикаються компенсуючі пристрої – конденсатори. Також студенти звернули увагу  на монтаж шафи керування компенсуючого пристрою та ввідного пристрою взагалі.

Після знайомства з обладнанням підстанції  господарі провели нас до сучасної зернової сушарки розповівши  про її призначення  і характеристики. Головний інженер господарства продемонстрував щит керування сушарки.  Студенти були вражені великою кількістю нового обладнання для керування сушаркою, серед них: система  плавного пуску електродвигуна, частотний перетворювач, контролер керування топкою сушарки та контролю усіх технологічних процесів в ній.

Студенти та  супроводжуючі їх викладачі піднялися на«силовий майданчик», де розміщений електродвигун вентилятора продувки сушарки потужністю 58 кВт. Оглянувши його  вони вивчили і конструкцію завантажувальної норії.

Найбільше захоплення викликала у студентів величина «бункера – силосу» для зберігання зерна. Їм розповіли як здійснюється завантаження і розвантаження бункера та  забезпечується вентилювання зернової маси. При цьому вони познайомились з  електродвигунами вентиляторів бункера потужністю 30кВт, вивчили їх паспортні дані та оглянули  шафу керування ними.

По закінченні знайомства з обладнанням виробничої бази господарства ТОВ «ЛІД АГРО» студентам було запропоновано  проходити виробничу технологічну та переддипломну практики саме в цьому господарстві з подальшим працевлаштуванням після закінчення коледжу.

Студенти та викладачі відділення висловлюють щиру подяку керівництву господарства та його головному енергетику за гостинний прийом та можливість ознайомлення з сучасним технологічним та електротехнічним устаткуванням.

 

Завідувач відділення Микола Васильович Крамар

Знайомство з професією

Студенти  221 групи електротехнічного відділення коледжу під час проходження ознайомлювальної практики відвідали Таращанський регіональний підрозділ ПрАТ «Київобленерго» та Таращанський завод комбікормів і преміксів «ЕКОРМ». 

Екскурсію по Таращанському РП проводив головний інженер підрозділу Мащенко Сергій Миколайович, який розпочав її з інструктажу по техніці безпеки. Потім студенти почули інформацію про функціонування  енергосистеми України  в цілому та Центральної регіональної енергосистеми зокрема. Сергій Миколайович розповів про основні функції і завдання, які ставляться перед регіональним підрозділом та ознайомив їх з виробничою базою. В ході екскурсії студенти відвідали електросітковий полігон, де підвищують свою професійну майстерність електромонтери підрозділу та диспетчерський пункт  РП. Студенти з захопленням розглядали загальну мнемо схему електропостачання району  та слухали розповідь працівників  про роботу диспетчерської служби та оперативного персоналу.

Вразила студентів своїми габаритними розмірами і кількістю різноманітного обладнання трансформаторна підстанція 110/35/10 кВ, що забезпечує електричною енергією споживачів більшої частини Таращанського району. Про це свідчить та кількість запитань, яку вони поставили супроводжуючим   їх викладачам.

Після того, як ми подякували за гостинний прийом працівникам РП ми продовжили наш екскурсійний маршрут і завітали до Таращанського заводу комбікормів і преміксів «ЕКОРМ». На цьому підприємстві нас зустрів його енергетик і наш випускник далекого 1969 року (до речі це був перший випуск техніків електриків нашого закладу) Петро Іванович Рябчук. Спочатку він розказав студентам про необхідність і переваги обраної ними професії, а потім познайомив їх з роботою енергетичної служби заводу.  В ході екскурсії студенти завітали до головної операторної зали, в якій за допомогою комп’ютерної техніки здійснюється керування і контроль  всього технологічного устаткування заводу. Наступним етапом був огляд електрощитової і знайомство з технологічним процесом виробництва комбікормів. Студенти наперебій ставили запитання про призначення, роботу та характеристики норій, «циклонів», дозаторів, розвантажувачів і іншого обладнання для приготуванням комбікормів. В ході екскурсії студенти «відчули», як працює автомобілепідіймач шахтної зерносушарки та ознайомились з обладнанням, що входить до її складу.

Докладну розповідь про будову і роботу технологічного та електротехнічного обладнання заводу «ЕКОРМ» Петро Іванович закінчив спогадами про часи своєї студентської юності. Він згадав викладачів, що навчали його азам професії та ще раз нагадав студентам про унікальність і необхідність обраної ними спеціальності.

Дещо втомлені, але задоволені, студенти і керівники  повертались до навчального закладу. Ніхто не залишився байдужий, адже ще довго тривало обговорення всього побаченого і почутого.

На завершення висловлюємо слова вдячності усім, хто був причетним до цієї події. Це керівник Таращанського РП ПрАТ «Київобленерго» Кругляк Юрій Сергійович та головний інженер Мащенко Сергій Миколайович, директор заводу «ЕКОРМ» Фесак Наталія Володимирівна та головний енергетик Рябчук Петро Іванович.

Особлива подяка завідувачу електротехнічного відділення Крамару Миколі Васильовичу за організацію екскурсії та викладачу Гуляніцькому Юрію Володимировичу за наданий автотранспорт для переїзду.

 

 

Керівники практики

bottom of page