top of page

Електротехнічному відділенню – 55

         Електрифікація – це основа економіки будь-якої країни, що і обумовлює постійну потребу у висококваліфікованих спеціалістах цієї галузі.

          Саме таких фахівців готує  відділення “Електрифікація і автоматизація с.г.” , яке відкрите у 1965 році.

          Тоді в далекому 1965 набрано на навчання три групи (90 осіб) на базі неповної середньої школи.

          Перші лабораторії “Теоретичних основ електротехніки” та “Електричних машин і трансформаторів” були організовані Пастушенком В.С. та Бондаренком В.І. в 1966 році.  

В 1967 році викладачами Алексеєвим І.Д. і Левицьким А.І. були обладнані лабораторії “Електричні станції, підстанції та системи” та   ”Електричні лінії та мережі” .

         За рахунок наполегливості викладачів і всебічній підтримці адміністрації протягом п’яти – шести років  була створена матеріальна  база.  Нові  лабораторії “Основ електроніки та техніки зв’язку” та “Теоретичних основ електротехніки” були організовані викладачами Казидубом О. Г. та Пушкарьовим В.П. Під керівництвом Ткаченка В.В. відкрито цех по капітальному ремонту електродвигунів та трансформаторів. Значний вклад в створення навчально – матеріальної бази в 70-ті роки внесли викладачі, лаборанти, студенти старших курсів – учасники технічних гуртків.

        В лютому 1969 року відбувся перший випуск техніків – електриків в кількості 78 осіб.

З часу  заснування  відділення його закінчили більше  п’яти тисяч юнаків і дівчат, які молодими спеціалістами поповнили лави трудових колективів здебільшого сільськогосподарських підприємств.

      За час навчання студенти отримують робітничу професію слюсаря, електромонтера по ремонту і обслуговуванню електрообладнання.

      За роки існування відділення на ньому працювали десятки викладачів, серед них: Бедрак Л.П., Пастушенко В.С., Бондаренко В.І., Малоштан О.М.,  Алексеєв І.Д., Левицький А.І., Кашенко П.С., Метельський В.В., Кишеня А.А., Івашина А.М., Шкаровська Л.С., Шкаровський О.В. та інші.

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Сьогодні на відділенні навчальний процес забезпечує близько 30 викладачів. Серед них такі висококваліфіковані спеціалісти професійного напрямку,  як  Крамар М.В., Барало О.В., Рибакова В.І., Шелест А.П.,  Горошко І.М., Гаркуша В.В., Кизима М. В., Дзюбенко С.О. 

       За 50 -  річну історію відділення очолювали:

1967-1968 р.р – Малоштан О.М.

1968-2000 рр. – Алексеєв І.Д., був співавтором типових навчальних планів відділення електрифікації та автоматизації колишнього СРСР та України.

            1.09.2000 - 2016 р. – Гуртовенко Ю.О., який на даний час є членом методичної комісії спеціальності “Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в агропромисловому комплексі”  Науково-методичного центру інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ВНЗ “Агроосвіта”, членом акредитаційної комісії.

         1.09.2016 – 19.12.2019   – Крамар М.В., який на даний час являється директором коледжу

        19.12.2019 по даний час  - Рибакова В. І.

Циклову комісію викладачів відділення довгий час очолювали О. Г. Казидуб,   П. С. Кашенко, В. І. Рибакова. Нині головою циклової комісії є  О. в. Барало , викладач вищої категорії, викладач – методист.

       Відділення електрифікації займає чільне місце серед споріднених навчальних закладів. Цілий ряд викладачів є авторами підручників, посібників, методичних вказівок: Гуртовенко Ю.О.,  Казидуб О.Г., Пушкарьов В.П., Рибакова В.І., Барало О.В., Шелест А.П. та інші.

Всі викладачі відділення ведуть клопітку роботу з підготовки висококваліфікованих спеціалістів, формують у них активну життєву позицію, почуття національної свідомості. І це приносить свій результат. Серед випускників відділення за останні п’ять років, які успішно закінчили повний курс навчання і отримали дипломи техніків-електриків, є 14 володарів дипломів з відзнакою. Серед них – Бойко В.А., Кияшко В.В., Петрушин І.І., Ситенко М.В.,                Листопад В.П.(2010 р.), Линник О.В., Фесенко В.О. (2011р.), Черненко О.С. (2013р.),            Нижник Р.Ю., Селіверстов В.М. (2014р.),  Круківська Д.М., Паламаренко В.С., Керпатенко В.Ю.,      Лобачівський І.В. (2015р.), Кулеша І.В. (2016 р.)

Щорічно до ВУЗів  ІІІ-ІV рівня акредитації вступають кращі випускники. Завдяки старанням дирекції деякі з них можуть отримати вищу освіту за скороченим терміном заочної форми навчання в Навчально – інформаційно - консультаційному пункті Національного університету біоресурсів і природокористування України.

          Велика робота на відділенні ведеться по зміцненню навчально-матеріальної бази.

Обладнані сучасними мультимедійними комплексами кабінети та лабораторії дають змогу інтенсифікувати навчання, ефективно проводити науково-практичні конференції, лабораторні заняття та виробниче навчання.

          Спільними зусиллями викладачів відділення та студентами  заочної форми навчання, що працюють за даним фахом,  облаштовано навчальний полігон. Тут студенти наочно можуть ознайомитись з будовою повітряних ліній електропередач, а також обладнанням підстанцій, розподільчих пристроїв, а також проводити лабораторні та практичні заняття. Проведено оновлення лабораторій “Електропостачання”, “Автоматизація технологічних процесів і систем автоматичного керування”,  на них представлені найсучасніші пристрої, які використовуються в енергетиці.  На даний час оновлюється електромонтажна лабораторія .

Спеціальність техніка-електрика має широкий спектр застосування. Завдяки цьому багато наших випускників працюють на різних посадах – від працівника енергетичної служби до керівника виробництва . Це директор ПП “Світлобудсервіс” Зубчевський Ю.М., начальник РП Таращанського РЕМ Кругляк Ю.С., заступник директора по збуту РП Таращанського РЕМ Маєвський Ю.А., головний енергетик заводу “Екорм”  Рябчук П.І., керівник ТОВ “ВП Електромережі” Парубочий В.О., керівник департаменту "Управління проектами" компанії ООО ”Інтерпроект  Gmbh”  Голубояр Б.Г. і багато  інших.

      Серед  випускників, що закінчили відділення, є люди, що займають відповідальні посади в адміністративних органах і органах місцевого самоврядування.

       Гордістю нашого відділення є один з випускників –  народний артист України, заслужений діяч мистецтв, диригент Президенського оркестру, поет, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2014 року  - В.Я. Василенко. Він створив благодійний фонд  С. Прокоф’єва і під його егідою провів цілий ряд культурно- мистецьких заходів за участю українських і зарубіжних виконавців. У 1998 р. заснував міжнародний фестиваль оперного мистецтва “Золота корона.”

       Добрі стосунки склалися між відділенням електрифікації та Таращанським  РЕМ, адже на цих підприємствах студенти мають можливість пройти виробничу та переддипломну практики, а також отримати робочі місця.

       В нашому навчальному закладі студентське життя має різнобарвний характер. Всі студенти, які бажають продуктивно проводити своє дозвілля, мають змогу самореалізуватися. Серед них і студенти відділення “Електрифікація і автоматизація с.г.”. Вони  активно  берують участь в роботі гуртків технічної творчості, займаються в хорі і вокально- інструментальному ансамблі, в різних спортивних секціях.

       Успішно функціонує навчальна команда КВК “Електрошок”. Чарує вишуканими голосами юнацький ансамбль відділення. Творчі здібності кожна група проявляє при створенні  оригінальних композиції з квітів та природного матеріалу на щорічному конкурсі квітів. Студенти гідно представляють відділення на спартакіадах в коледжі і за його межами. Так Руслан Казахмедов двічі здобув титул чемпіона України зі штовхання ядра. Цикерда Роман -багаторазовий чемпіон України з легкоатлетичного кросу.

         Щорічно традиційно  проводяться  декади відділення, що включають різні цікаві професійні конкурси, олімпіади, відкриті заняття, змістовні виховні години. Це допомагає виявити особливо здібних і талановитих студентів. Традиційним стало проведення конкурсів: “ Кращий знавець дисципліни”, “Теоретичні основи електротехніки”, “Кращий знавець дисципліни “Електропривод””, “Кращий за професією”. Залучення студентства до наукових досліджень є одним з пріоритетних напрямків сучасної діяльності коледжу. Щороку кращі наукові роботи студенти представляють на науково – практичних конференціях, присвячених  Дню науки, в Національному університеті біоресурсів і природокористування.

Незважаючи на труднощі сьогодення, відділення електрифікації і автоматизації сільського господарства впевнено крокує у майбутнє.

      Адже енергетика є основною складовою паливно-енергетичного комплексу України і має величезне стратегічне значення для економіки та енергетичної безпеки нашої держави.  

 

Голова циклової комісії   В.І. Рибакова

Викладачі відділення
bottom of page