top of page
Кращий за професією

Саме під такою назвою  кожного року проходить у Таращанському державному та економіко –правовому коледжі конкурс професійної майстерності серед студентів- електриків.

В ході навчання з метою здобуття освітнього рівня молодший спеціаліст  «технік-електрик»  студенти електротехнічного відділення індивідуальну проходять підготовку і   за робітничою професією «7241 Електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування». По закінченню курсу індивідуальної підготовки за цією робітничою професією вони здають кваліфікаційний іспит і отримують внутрішнє свідоцтво про присвоєння  даної робітничої кваліфікації, яке дає їм можливість виконувати функції дублера-електромонтера під час виробничої технологічної практики в господарствах і підприємствах. Одним із етапів складання  кваліфікаційного іспиту і є конкурс професійної майстерності «Кращий за професією». Участь у цьому конкурсі беруть кращі студенти, які досконало володіють відповідними фаховими вмінням  і навиками.

Цього року конкурс  «Кращий за професією 2019»  відбувся  28  травня на електросітковому полігоні відділення», участь у ньому взяли  кращі представники 231 та 232 груп  електротехнічного відділення, а суддями були  їх викладачі та майстри виробничого навчання.

«Даний захід  -це майданчик для обміну досвідом та набуття нових знань, це спортивне свято і я бажаю всім командам бути партнерами та друзями, продемонструвати професіоналізм, наполегливість у досягненні перемоги», - зазначив завідувач електротехнічного відділення Крамар Микола Васильович, звертаючись до учасників заходу: «Ваша майстерність, відповідальне ставлення до своєї праці - це не тільки запорука успішності нашого відділення, але і гарантія надійного енергозабезпечення в нашій державі».

Конкурс проходив у декілька етапів. Спочатку учасники мали скласти схему електричного кола на стенді відповідно до отриманого завдання. Наступним етапом конкурсу був підйом на опору з дотриманням вимог безпеки та виконання операції з закріплення проводу лінії на ізоляторах. Завершальний етап конкурсу - командне завдання по вимірюванню опору заземлення заземлюючого пристрою споживчої трансформаторної підстанції 10/0,4кВ. За виконанням поставлених завдань прискіпливо слідкували члени конкурсного журі. По закінченню відведеного часу конкурсанти демонстрували, як працює зібрана схема, пояснювали свої рішення, відповідали на запитання журі.

Обираючи переможця, судді враховували знання та вміння конкурсантів, а також швидкість та якість виконання роботи.

За звання кращого у своїй професії змагалися команди 231 групи «Діелектрик» куратор Пишна А.М. та 232 групи «Електрони» куратор Дзюбенко С.О. 28 травня 2019 року на базі Таращанського державного технічного та економіко-правового коледжу відбувся конкурс з визначення кращого електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування серед студентів третіх курсів електротехнічного відділення.

 

При виконанні поставлених завдань всі конкурсанти продемонстрували високий рівень своєї кваліфікаційної підготовки, професійних знань та практичний досвід.

За результатами конкурсу перемогу здобула команда «Електрони» студенти 232 групи. В індивідуальному заліку переможець і призери розмістилися так:

І місце – Гончарук Олександр;

ІІ місце – Ігнатьєв Віталій;

ІІІ місце – Хаян Богдан.

Переможці і призери за свої досягнення  отримали грамоти та цінні подарунки у вигляді відповідного інструменту.

Вітаємо переможців та бажаємо їм  нових досягнень у професійній сфері.  Так тримати!

Екскурсія на XXІІІ  міжнародну виставку енергетики, електротехніки та енергоефективності “Елком Україна – 2019”

10 квітня 2019 р. викладачі електротехнічного відділення коледжу  відвідали XXIII міжнародну виставку  elcomUkraine 2019, «ЕІА: електроніка і промислова автоматизація» та SOLAR Ukraine 2019, яка цього року проходила в  оновленому виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» за адресою с. Березівка по  Житомирській трасі.

Матеріали представлені на виставкових експозиціях  вкотре підтвердили статус головної галузевої події  року,  адже в виставкових заходах  взяли участь  208 компаній із 20 країн світу.
  Учасники виставки на розсуд відвідувачів  представили новинки продуктів та комплексні рішення у сфері енергетики, електротехніки, сонячної енергетики, радіоелектронних компонентів, інжинірингу, промислової автоматизації, світлотехніки та ін.

Виставковий центр  в період проходження виставки зібрав  7071 відвідувачів. Серед них керівники підприємств, провідні спеціалісти різних компаній,  інженери-енергетики, інженери-конструктори, інженери з промислової автоматизації, фахівці із закупівель.

 Серед цього розмаїття технічних спеціалістів не розгубились і наші викладачі, адже їм були цікавими експозиції, які були представлені в виставковому центрі. Вони ставили практичні запитання виробникам електротехнічної продукції  щодо роботи і експлуатації їхньої продукції та застосування технічних новинок в навчальному процесі по підготовці молодших спеціалістів техніків-електриків. 

В процесі спілкування з представниками фірм-виробників сучасної електротехнічної продукції делегації відділення вдалося досягти домовленостей про співпрацю з  окремими виробниками  в питанні впровадження в навчальний процес сучасного електротехнічного устаткування на взаємовигідних умовах – вони допомагають відділенню в оновленні матеріально-технічного забезпечення навчальних лабораторій, а ми в свою чергу готуємо спеціалістів, які зможуть якісно експлуатувати вироблене ними обладнання.

Тож слід відмітити, що час перебування у виставковому центрі не пройшов марно і виправдав сподівання як експонентів, так і відвідувачів.

Випускник відділення Всеукраїнський переможець

Викладачі  електротехнічного відділення Таращанського державного технічного та економіко-правового коледжу вітають випускника відділення, а нині студента ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБІПУ  Олександра Авраменка, з перемогою у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади серед студентів технічних, аграрних та екологічних закладів вищої освіти для спеціальності 141«Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» або «Енергетика сільськогосподарського виробництва», яка проходила 15-17 травня 2019 року на базі Львівського національного аграрного університету. В другому  етапі Всеукраїнської студентської олімпіади взяло участь більше 120 студентів з 18 ВНЗ України.

Олімпіада проводилася у два тури. Перший тур включав у себе теоретичні та практичні завдання, а другий комп’ютерне тестування рівня знань студентів. Завдання обох турів були сформульовані на базі робочих програм базових дисциплін спеціальності.

За підсумками олімпіади  Олександр Авраменко був нагороджений дипломом першого ступеня,  як переможець Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» ОС «Магістр».

Ця подія ще раз підтверджує, що на електротехнічному відділення коледжу навчаються найкращі і найталановитіші студенти, успіхам яких завжди радіють їхні викладачі і наставники. Так тримати

Обласний молодіжний фестиваль «ПРОФ FEST OK»
на  електротехнічному відділенні

16 квітня 2019 р. у Таращанському державному технічному та економіко - правовому коледжі відбувся обласний молодіжний фестиваль «ПРОФ FEST OK».

Метою проведення заходу стала потреба створення цілісної системи орієнтації школярів на свідомий вибір професій та спеціальностей, які в подальшому забезпечать працевлаштування, гідну оплату праці та рівень життя.

На фестиваль прибули учні загальноосвітніх шкіл Миронівського, Рокитнянського, Ставищенського, Богуславського, Таращанського районів.

Присутніх привітали в. о. голови Таращанської райдержадміністрації Юрій Шостак, голова Таращанської ради Людмила Урожай, директор Таращанського державного технічного та економіко-правового коледжу Юрій Маковецький та інші поважні гості. У своїх виступах вони зазначили, що Таращанський державний технічний та економіко – правовий коледж є освітнім і культурним центром усього району. Тут постійно впроваджується передовий педагогічний досвід , а головне – молодь отримує спеціальності, які вкрай необхідні економіці України.

Під час заходу відбувалися різноманітні заходи професійного спрямування: майстер-класи, вікторини, професійні конкурси.

«Мій вибір ЕНЕРГЕТИКА» - таку назву мав професійний конкурс на електротехнічному відділенні. Для участі в ньому учням знадобилися знання і шкільної програми фізики. Студенти старших курсів електротехнічного відділення продемонстрували свою професійну майстерність. виконавши складні практичні завдання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За результатами конкурсу були визначені переможні, які отримали особливі подарунки від студентів і викладачів відділення.

Завершився фестиваль нагородження переможців у кожній секції дипломами трьох ступенів Таращанського державного технічного та економіко-правового коледжу, а також дипломами лауреатів обласного фестивалю «ПРОФ FEST OK» від Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.

 

Дипломам лауреата фестивалю від департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації відзначена

Комаровських Дарина, Богуславська ЗОШ №1

 

Диплом І ступеня отримав:

Лелюх Дмитро, Лісовицька ЗОШ І-ІІІ ст.

 

Диплом ІІ ступеня отримав:

Кустовський Іван, Таращанська ЗОШ І-ІІІ ст.№2

 

Диплом ІІІ ступеня отримав:

Власенко Віталій, Таращанська ЗОШ І-ІІІ ст.№2

Відкрите заняття
по дисципліні
" Основи енергозбереження "

Відкрите заняття по дисципліні " Основи енергозбереження " провела викладач Світлана Олександрівна Дзюбенко у 241 групі. Тема відкритого заняття " Енергія біомаси. Біогаз. Методи одержання біогазу ". Заняття проводилося у вигляді тематичної лекції з елементами бесіди, узагальнення і систематизації знань.

На занятті викладач використовував мультимедійні матеріали. Контроль знань по попередніх вивчених матеріалах дисципліни проводилося  з використанням тестів. Студенти з захопленням вирішували завдання поставлені в тестах. При мотивації вивчення теми викладач використала анкетування. В анкети містили запитання для визначення своєї заощадливості в побуті.

Викладаючи новий матеріал, викладач, детально, використовуючи презентації, пояснила основні поняття щодо біомаси, класифікація технологій перетворення енергії біомаси. За допомогою слайдів презентації розкрито перспективи використання біогазових технологій та основні вимоги до процесу виробництва біогазу. Склад та основні конструкційні елементи біогазової установки студенти добре  зрозуміли за допомогою рисунків, використані в  презентації. Викладач звернула особливу увагу на сучасний стан і тенденції розвитку біогазових технологій та практичне використання в Україні їх і за кордоном

Закріплення матеріалу проводилося також у вигляді гри, використовуючи завдання на слайдах. Студентам необхідно було правильно і на швидкість дати відповіді на поставлені запитання.

По закінченні були проведені підсумки заняття, видано завдання додому та оголошені оцінки за тести.

 Мету заняття - узагальнення та поглиблення знання студентів про альтернативні джерела енергії, поняття «біогазу» та способи його отримання, будову та принцип дії біогазових установок і їх різновиди та застосування в с. г. було досягнуто.

«Like ціною життя»
або
«Смертельне селфі»

Під такою назвою відбувся у гуртожитку №2  Таращанського державного технічного та економіко-правового коледжу виховний захід для студентів закладу освіти.

Організатори заходу: дирекція коледжу, куратор 232 групи Дзюбенко С.О., бібліотекар Максименко Л.М. під час заходу допомогли студентам розкрити справжнє значення поняття «селфі»; дізнатися історію появи цього явища; розглянути сучасні різновиди селфі та його місце в повсякденному житті; виявити причини шаленої популярності селфі; вказати на переваги та недоліки цього явища як для себе так і для оточуючих; з’ясувати шляхи вирішення проблеми залежності щодо селфі; ознайомити з правилами безпечного селфі.

 Поштовхом до проведення виховного заходу стали вкрай небезпечні і навіть летальні випадки виконання селфі. Як провести межу між веселим хобі і хворобливим захопленням? Чи можна вважати прагнення робити селфі психічним розладом? Нині модне поняття «селфі» загрожує падінням у прірву: тільки ледачий не робить сьогодні знімок самого себе і, абсолютно втрачаючи голову, поширює в соцмережах екстремальні кадри. Крім того, стрімка популярність селфі, при якій починає «зашкалювати» марнославство, і кожен прагне в тому чи іншому вигляді виставити себе напоказ, може викликати звикання. Шокуючі результати дослідження вчених показують, наскільки стали залежні сучасні молоді люди віком від 18 до 24 років від цих маленьких пристроїв під назвою телефон. Дослідження, що охоплює більше 2 тисяч молодих людей віком до 25 років, демонструє, що 21% з них воліли б залишитися без їжі, але тільки не без стільникового телефону. Ще 19% сказали, що краще обійдуться без води, ніж залишаться без мобільного телефону. А 11% зізналися, що краще обійдуться без телевізора. Така ж кількість відповіла, що без стільникового телефону вони не змогли б нормально жити. А 45% визнають, що будуть спустошені, якщо втратять телефон.

Існують як позитивні аспекти , так і недоліки селфі. Аргументи «за» майже не мають наукового підґрунтя, усі вони базуються на власних висновках користувачів. А от, що стосується аргументів «проти», то тут теж не все так просто. А надто, коли розвага стає причиною трагедії. Тому дискусія довкола цього надсучасного явища залишається відкритою…

А ми скажемо так: що занадто - то шкідливо. Якщо хочете, робіть селфі і вихваляйтесь новими модними джинсами, але не перетворюйте це на основне призначення свого життя. Важливо, щоб кожен знайшов справу, яка йому до душі – творче хобі, спорт, музика, колекціонування, захоплення наукою. Чим менше в житті людини нудьги і туги, тим нижча ймовірність, що одного разу вона стане рабом селфі.

Насолоджуйтесь реальним життям та любіть тих, хто поряд з вами - таким був лейтмотив виховного заходу, який не залишив байдужим жодного його учасника. Пам’ятайте, для ваших батьків – ви найдорожче, з того, що лиш існує у світі.

.

Практика  – основна складова професійної підготовки
техніка - електрика

28 листопада  2018 року  в Таращанському державному технічному та економіко-правовому коледжі відбулася науково – практична конференція, присвячена підведенню підсумків виробничої технологічної практики студентами ІV курсу електротехнічного відділення.

В роботі конференції взяли участь студенти і викладачі відділення, спеціалісти-електрики, представники підприємств, які є  базами практик:  Мащенко Сергій Миколайович - головний інженер Таращанського РП ПрАТ «Київобенерго»; Ільїн Андрій Володимирович - начальник проектного відділу ПП «Фірма Світлобудсервіс» , Колісніченко Валерій Андрійович – інженер проектант ПП «Фірма Світлобудсервіс».

З вступним словом до учасників конференції звернувся заступник директора з навчально – виробничої роботи Рябець Володимир Іванович та  заступник директора з навчально-виховної  роботи - Зубчевська Світлана Володимирівна. Вони акцентувала увагу присутніх на тому, що для підготовки висококваліфікованих спеціалістів у будь-якій галузі недостатньо надати їм у процесі навчання лише теоретичні знання. Потрібно також, щоб вони отримали і практичні навички, необхідні для їх майбутньої професії. А це стає можливим завдяки  виконанню майбутніми спеціалістами практичної роботи в умовах виробництва.

Після виступу заступника директора слово мали студенти, які розповіли  учасникам конференції і гостям  про проходження своєї виробничої технологічної практики в умовах різних підприємств. Свої виступи студенти доповнювали мультимедійними презентаціями, на яких були представлені фото і відеоматеріали їх робіт.

Серед виступаючих студентів слід відмітити: Маніленко Євгеній, Воловик Дмитро,– 241 група; Ковбаса Ярослав,  Бакаленко Микола,   Яременко Павло, Федорченко Павло – 242 група.  Ці студенти підготувались найкраще звіти - презентації з практики  і захистили їх на «відмінно».

Виступили перед учасниками конференції та присутніми студентами і гості. У своїх виступах Сергій Миколайович Мащенко,  Валерій Андрійович Колісніченко та Андрій Володимирович Ільїн згадали свої студентські роки у навчальному закладі.  Всі вони  є випускниками коледжу різних років, розповіли про цікаві моменти свого професійного становлення,  наголосили студентам – електрикам про необхідність набуття ними, потрібних для спеціаліста-електрика фахових   теоретичних знань та закріплення їх практично в процесі проходження практик.

Заключне слово було за завідувачем відділення.  Микола Васильович Крамар розповів гостям і учасникам конференції  про сьогодення відділення, його досягнення, кращих випускників та студентів, озвучив плани на найближчу перспективу та прозвітував про проведену роботу з переоснащення технічної  і навчальної бази,  налагодження тісної  співпраці  з  передовими електротехнічним підприємствами, як базами практик.

По завершенню конференції було і фото на згадку і тривалі обговорення в студентському колі.

Даний захід, ще раз продемонстрував, що студентські конференції мають майбутнє. Вони  є тим дієвим  педагогічним заходом, який  мотивує студентів до навчання за обраною спеціальністю, а викладачам дає змогу отримати моральне задоволення від результатів своєї праці.

Викладач ТДТЕПК  Барало О. В.

Екскурсія на зерноелеватор

«Зерноелеватор « ТОВ Ківшовата АГРО» знаходиться недалеко від Таращанського коледжу. Це дало можливість 3 жовтня здійснити екскурсію на зерноелеватор студентами 222 групи під час ознайомлювальної практики,  та їхніми керівниками Рибакова В. І. Барало О. В. та завідуючим відділенням Крамар М. В.

Під час екскурсії, головний енергетик зерноелеватора, намагався донести, що елеватор - це не такий складний об'єкт, як здається на перший погляд. Звертав увагу на всі види технологічного обладнання - транспортери, норії, клапани, засувки, а також на те, що це обладнання зв'язується в плані електрики. Тобто, які стоять датчики, яким кабелем ми виконали ці роботи. Говорили про способи пуску. Розповідав, які механізми доцільно запускати, наприклад, прямим пуском, а які за допомогою частотного перетворювача або з плавного пуску. Словом, показували все, що стосується електрики.

Щоб у студентів відразу вимальовувалася широка картинка, тим більше що базові знання у них вже є.

Студенти і педагоги вникали у всі деталі, деякі з них на такому сучасному елеваторі вперше.

Ця екскурсія має для нас подвійну користь. По-перше, ми як викладачі будемо більше прив'язувати теорію до побаченої практиці. А, по-друге, самі студенти зрозуміли, що їх спеціальність затребувана і цікава. Вони усвідомили перспективу. Побачили, що їм є до чого прагнути.

«Це вражаюче і корисне видовище. Сподобалося все », - каже Коваленко Ростислав. А його товариш по навчанню Шнуренко Микола зізнається, що після екскурсії зрозумів, йому цікаво було б попрацювати на такому елеваторі.

 

Викладач ТДТЕПК  Барало О. В.

Екскурсія на Канівську ГЕС

26 вересня 2018 року 231 та 232 групи студентів третього  курсу та викладачі Гаркуша В.В., Пишна А.М., Дзюбенко С.О. електротехнічного відділення ТДТЕПК провели заняття на виробництві в ПАТ “Укргідроенерго” на Канівській ГЕС і на власні очі побачили як енергія води перетворюється на електроенергію.

 Викладачі електротехнічного відділення коледжу тісно співпрацюють із виробництвом. Для підготовки  висококваліфікованих спеціалістів середньої ланки – техніків-електриків - велика кількість виробничих екскурсій та занять організовуються безпосередньо на виробництві.

Канівська ГЕС є другою сходинкою Дніпровського каскаду гідроелектростанцій.

Будівництво Канівської ГЕС розпочалося в 1964 році, на честь 150-річчя з Дня народження Тараса Шевченка.

До складу будівель Канівського гідровузла входять: будівля гідроелектростанції, комплекс суднохідних будівель, земляні плотини, захисні споруди правого берега.

За природними особливостями, схемою компоновки споруд гідровузла, конструкцією основних споруд, електромеханічним і допоміжним обладнанням Канівська ГЕС схожа на вище розташовану Київську ГЕС.

Крім покриття піків графіка навантаження та регулювання частоти в об’єднаній енергетичній системі, Канівська ГЕС також виконує резервні функції в енергосистемі.

Над основними спорудами Канівського гідровузла проходять автотранспортний та залізничний мостові переходи через р. Дніпро.

Поява Канівського водосховища у свій час дозволила покращити водопостачання прилеглих промислових підприємств і населених пунктів.

Воднотранспортне значення Канівського гідровузла визначається активним використанням транзитних глибин. Що забезпечило наскрізне глибоководне судноплавство від Чорного моря до гирла р. Прип'ять. Глибоководний шлях до Чорного моря дозволив ввести в експлуатацію великі судна озерного типу, що значно збільшило вантажопотік і знизило вартість перевезень.

Створені умови для подальшого розвитку рибного господарства та  зрошення навколишніх сільськогосподарських угідь.

Будівля Канівської ГЕС конструктивно складається з 6-ти агрегатних блоків (4 гідроагрегати в кожному) та з 2-х розподільчих підстанцій, напругою 110 і 330 кВ.

Середньорічний виробіток електроенергії Канівської ГЕС – 972 млн кВт.год при напорах 7,4-11м.

Екскурсія виправдала усі сподівання, було цікаво та пізнавально. Сподіваємось, що поїздка до Канева  для студентів стане поштовхом до створення нових ідей, які можна здійснити в процесі навчання.

Сучасна електроенергетична галузь України продовжує невпинно розвиватися. І вона постійно потребує висококваліфікованих фахівців. Тож і проблем із працевлаштуванням випускників електротехнічного відділення коледжу не буде виникати (а це для сучасної молоді є особливо актуальним!). Оскільки кваліфікаційною характеристикою випускника ТДТЕПК передбачено: посади інженера-електрика та техніка-електрика з монтажу і наладки електрообладнання, технічного обслуговування і експлуатації електроустановок, контрольно-вимірювальних приладів і засобів автоматики.

Ми висловлюємо щиру подяку завідувачу електротехнічного відділення Крамару М.В. та керівництву ПАТ «Укргідроенерго» за чудову організацію, прийом і проведення екскурсії на території Канівськоїї ГЕС.

 

Викладач ТДТЕПК Дзюбенко С.О.

В ногу з часом і технологіями

Електротехнічне відділення коледжу перебуває в постійному пошуку нових партнерів для співпраці серед виробників електротехнічної продукції.

Протягом 2018 року відділенню вдалось налагодити співпрацю ще з однією потужною електротехнічною компанією  - E.NEXT-Україна.  Це - українське представництво E.NEXTInternational Electrotechnical Group, яка здійснює комплексні електромонтажні рішення, виготовлення і поставку щитового обладнання для низької та середньої напруги, а також кабельно-провідникової і світлотехнічної продукції. Компанія виконує монтаж і сервісне обслуговування електротехнічного обладнання всіх класів напруги.,

 Місія Компанії – це реалізація комплексних рішень в енергетиці, задоволення споживчого попиту в якісній і доступній електротехнічній продукції, лідерські позиції на ринку України.

В рамках співпраці Компанія E.NEXT-Україна надала нашому відділенню три лабораторні стенди  для досліджень технічних характеристик пуско-захисної апаратури та реле, які вже задіяні в навчальному процесі.

На цьому справа не закінчилась і напередодні нового навчального року відділенню було надано п’ять демонстраційних стендів з продукцією Компанії E.NEXT-Україна, які також  вже зайняли гідне місце в лабораторії монтажу електрообладнання.

Викладачі та студенти відділення щиро дякують керівництву Компанії E.NEXT-Україна за надану допомогу, адже використання сучасного електротехнічного устаткування в навчальному процесі значно підвищує якість підготовки майбутніх техніків-електриків для енергетичної галузі України

Покладаємо надію, що  наша співпраця на цьому не зупиниться та буде взаємовигідною і для навчального закладу і для Компанії E.NEXT-Україна.

 

Завідувач відділення Микола Крамар.

bottom of page