top of page

​НОВИНИ ТА ПОДІЇ 

Конкурс 
"Кращий знавець ТОЕ"

В процесі підготовки спеціалістів, великий ефект дає така форма навчання, як проведення професіональних конкурсів

27 травня 2017 року був проведений конкурс «Кращий знавець ТОЕ»  серед студентів ІІ курсу відділення.

Мета конкурсу – закріпити, поглибити, розширити знання та уміння в процесі вивчення дисципліни, прищепити любов до вибраної спеціальності. А також навчити студентів застосовувати вже відомі знання на практиці, розвивати пам’ять, мислення, уяву, увагу, формувати науково-матеріалістичний світогляд студентів, їх кругозір, експериментальні здібності; сприяти вдосконаленню операцій аналізу, синтезу, індукції, дедукції, порівняння, узагальнення, класифікації та систематизації. Виховувати відповідальність, самостійність, працьовитість, дисциплінованість; правильність і чіткість мови.

Специфічність проведення такого заходу дозволяє студенту більш широко розкрити свої потенційні можливості в логічному мисленні, вирішуванні виробничих ситуацій, виконанні практичних робіт, творчому підході при виконанні виробничих задач.

Учасники конкурсів з великим бажанням займалися підготовчою роботою, елемент суперництва спонукає кожного учасника до перемоги, що сприяє поглибленню знань з дисципліни.

Особливості підготовки та проведення: з групи обиралися по два студенти, які складатимуть основу команди, з 221 групи Віталій Коломієць та Дмитро Воловик, з 222 групи Юра Лінивий та Павло Яременко.

Учасникам конкурсу видавались різні по складності завдання, а саме:

1. “Рішення задачі ” - кожній команді на стіл видається картка із задачею на визначення електричних величин кола.

2. “Складання схеми на комп’ютері ” – по черзі студенти складають задану схему і провіряють її роботу використовуючи спеціальну програму.

3. Конкурс “Розгадай кросворд” – кожний учасник команди розгадують слова - електричні терміни якомога швидше.

4. Конкурс “Фізичне доміно” - потрібно встановити відповідність між фізичною величиною та її одиницею вимірювання, формулами для визначення електричних величин.

В даному конкурсі група 222 зайняла І місце. В особистому заліку 1 місце зайняв Юра Лінивий (222 група), 2 місце – Віталій Коломієць (221 група), 3 місце – Павло Яременко (222 група). Учасники нагороджені цінними призами.

Підготовкою конкурсу займалися викладачі дисципліни «Теоретичні основ електротехніки» А. М. Пишна, О. В. Барало, куратори груп та завідуючий відділенням М. В. Крамар. Особлива подяка за технічну підтримку в підготовці конкурсу В. П. Пушкарьову.

Фестиваль "Обрядова Україна"
Проведена вистава "Свято Андрія" студентами відділення 

13 грудня християни східного обряду вшановують пам’ять Апостола Андрія Первозваного. З давніх-давен цього дня українська молодь влаштовувала вечорниці, де лунала українська пісня й жарти. Веселощі, дзвінкі колядки й пісні звучали на день Андрія у актовій залі коледжу, де 15 грудня відбулось театралізоване дійство вечорниць в рамках загальноколеджанського ювілейного свята «Обрядова Україна».

Студенти відділення  підготували цікаву виставу "Свято Андрія". Учасниками вечорниць були студенти 1-4 курсів. Сцена перетворилась у затишну селянську світлицю окрасою якої була піч та різноманітний український декор. Викладачі - наставники Пишна А. М. та Шапаренко І. В. підготували основну українську страву для вечорниці  – калиту. 

У жартівливій формі актори відтворили сцени підготовки сім’ї до вечорниць. Запальними піснями, дотепними жартами, колядками звеселяли глядачів, які були покладені  у  поетичній формі і звучали дуже по-молодіжному та ще й з професійною термінологією майбутніх електриків.

Присутні в залі щиро аплодували самодіяльним артистам.

Свято повернуло всіх присутніх у ті часи, коли молодь шукала захоплення в українській пісні, а обряди були невід’ємною частиною життя кожного українця.

ЗАХОДИ НА  ВІДДІЛЕННІ
27 травня

Проведенно конкурс "Кращий знавець ТОЕ" для студентів  2 курсу

15 грудня

Проведенно "Свято Андрія" студентами відділення

8 грудня

Відкрита виховна година у 231 групі "Куди ведуть шляхи спокуси"

Дальше

1 грудня

Відкрите  заняття з дисципліни "Теоретичні основи електротехніки"

Дальше

25 листопада

На запрошення Уманського державного педагогічного університету здійснили поїздку студенти 4 курсу

24 листопада

Відбулася конференція для студентів 4 курсу за результатами виробничої практики. Читати дальше..

15 листопада

Студенти 231 групи здійснили екскерсію на "Білоцерківську ТЕЦ"

Читати дальше..

Відкрита виховна година
"Куди ведуть шляхи спокуси"

Відкриту виховну годину « Куди ведуть шляхи спокуси» в 231 групі провели куратор групи Кизима Михайло Васильович та працівник бібліотеки Постоєва Т. В.

Мета проведення виховного заходу - сформувати у студентів правильне уявлення про здоровий спосіб життя, дбайливе ставлення до свого здоров’я, спонукати до активного здорового способу життєдіяльності, виховувати розуміння здоров’я як пріоритетної цінності в житті. Студенти групи цікаво, з захопленням розповіли  про шкідливість тютюнопаління, алкоголізму та наркоманіїї та переглянули сюжети з відеофільмів «Що буде якщо пити пиво кожен день», Вплив алкоголю на організм людини», «Алкоголь і його наслідки», «Наркоманія в Україні молодшає», Шкода куріння. Як насправді куріння вбиває».

Відкрите заняття по дисципліні "Теоретичні основи електротехніки"

Відкрите заняття по дисципліні "Теоретичні основи електротехніки" провела викладач Пишна Антоніна Михайлівна у 221 групі. Тема відкритого заняття " Графічний метод розрахунку нелінійних кіл при послідовному та паралельному з’єднанні нелінійних елементів". Лекційне заняття проводилося з використанням презентаційних мультимедійних матеріалів.

Студентська конференція за підсумками виробничої технологічної  практики

На відділенні проведена конференція за результатами виробничої технологічної практики, яка проходила у студентів 4 курсу. Студенти поділилися проходженням практики на закріплених місцях практики.

Конференцію почав заступник директора з  навчально - виробничої практики Юрій Андрійович Маковецький, який звернув увагу на важливість практики в навчальному процесі по підготовці техніків - електриків.

Студенти уважно вислухали запрошених гостей на конференцію, колишніх випускників коледжу, начальника електротехнічної дільниці відділу технологічного забезпечення Національного комплексу "Експоцентр України" Ю. О. Матвієнка та старшого електромонтера з обслуговування приладів обліку електричної енергії Таращанського РП ПАТ "Київобленерго" О. О. Пожарніцького.

Найкращі презентації по проходженню практики представили студенти 241 групи Ростислав Шаповал в Богуславському РП ПАТ "Київобленерго", Вячеслав Теличко в Білоцерківському РП ПАТ "Київобленерго" та студенти 242 групи Ілля Воловик в СТОВ Агрофірма "Мрія", Вадим Пилипченко в СТОВ "Лучанське -2", Євген Зайченко в Катеринопільському РЕМ ПАТ " Черкасиобленерго" , Леонід Ярмак в ТОВ "Магрус".

По закінченні конференції завідуючий відділенням Микола Васильович Крамар розповів про екскурсію на Білоцерківську ТЕЦ та подивилися відеофільм про дану екскурсію.

Екскурсія на «Білоцерківську ТЕЦ ».

Студенти третього курсу відділення «Електрифікація і автоматизація сільського господарства» провели заняття – екскурсію на «Білоцерківській ТЕЦ ». Це підприємство займається виробництвом теплової та електричної енергії промислових підприємств Білої Церкви та потреб Єдиної енергетичної системи України.  Під час проведення заняття екскурсії студенти закріпили набуті знання з навчальних дисциплін «Електропостачання с.г.» та «Електричні машини і апарати».

 Спочатку декілька слів про підприємство.

Білоцерківська ТЕЦ введена в експлуатацію 25 жовтня 1971 року.

Сфера діяльності – виробництво теплової та електричної енергії.

Встановлена теплова потужність – 550Гкалорій /на годину.

Встановлена електрична потужність 120 МВт.

В продовж 2015 року електростанцією було вироблено:  теплової енергії –266,1 тисяч Гкалорій; електричної енергії -  662,9 мільйонів кВт.годин.

Чисельність працівників станції  складає 400 осіб.

Відвідання Білоцерківської  ТЕЦ розпочалося з обов’язкового інструктажу з охорони праці, який пройшли студенти і викладачі, адже ця теплоелектростанція відноситься до об’єктів з підвищеною небезпекою. Інструктаж проводив інженер з охорони праці Станіславов Олександр Володимирович, який і був нашим гідом в подальшому.

На першому етапі  екскурсії ми відвідали машинний зал електростанції, де студенти побачили, як відбувається процес виробництва сухої перегрітої водяної пари, що в подальшому спрямовується на виробництво електроенергії і на технологічні потреби таких промислових гігантів, як ПРАТ «Росава» та завод гумотехнічних виробів. В машинному залі Білоцерківської ТЕЦ встановлено три парових котлоагрегати: № 1  типу БКЗ 360-140ПТ; №2 і №3 – БКЗ 320-140ГМ. Висота котлоагрегатів рівна  37м. Котлоагрегати виробляють близько 320-ти тон перегрітої водяної пари за годину температурою  450°С та тиском 140кгс/см2.  В приміщенні пункту управління паровими котлами інженери чергової зміни ознайомили студентів з  процесом управління і контролю роботи парових котлоагрегатів.

Наступним етапом нашої екскурсії було ознайомлення з самими  турбоагрегатами. На Білоцерківській ТЕЦ встановлені дві  парові турбіни типу ПТ 60-130/13 з двома регульованими відборами пари тиском 07-2,5 кгс/см2 та 10-16 кгс/см2. Парові турбіни приводять в рух  два електричні генератори ТВФ-60-2, потужністю 60 МВт кожен.  Також в машинному залі станції встановлено два водогрійних котли типу ПТВМ -180. Максимальна потужність виробленої електроенергії генераторами станції становить близько 135МВт. Генератори виробляють електричну енергію напругою 6,3 кВ, яка потім підвищується до напруги 110кВ і подається в енергетичну систему.
З роботою центрального диспетчерського і розподільчого пункту електростанції студентів ознайомив керівник електрослужби ТЕЦ Сіроштан Микола Володимирович. Він безпосередньо ознайомив студентів з роботою енергоблоків електростанції,  в склад яких входять парові турбіни та генератори з тиристороною системою збудження.  Студенти також мали змогу ознайомитись з технологічним обладнанням і різноманітними вимірювальними приладами, пристроями релейного захисту та автоматики центрального диспетчерського пункту електростанції. Для підведення підсумків і обговорення побаченого під час екскурсії студенти знову зібрались в кабінеті охорони праці, де вони мали змогу почути ґрунтовні відповіді  від інженерно-технічного персоналу станції на різноманітні поставлені запитання.

Дорогою додому усі ділились враженнями  від побаченого, адже не кожного дня  студентам і викладачам  випадає нагода відвідувати  такі  високотехнологічні виробництва.

Студенти та викладачі відділення дякують Глиняному Леоніду Петровичу, депутату Київської обласної ради, заступнику Генерального директора  ПРАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль» за допомогу в проведенні екскурсії та постійну матеріальну і технічну підтримку.

 

Завідувач відділення «Електрифікація і автоматизація

сільського господарства»       Крамар М.В.

bottom of page